O nás

Pivovar KRAFT je společným projektem dvou nadšenců do piva a pivní kultury. Všechno začalo někdy na začátku desátých let, kdy jsme začali objevovat řemeslné pivovary a jejich pestrou nabídku pro pivaře s očima dokořán. Později jsme si uvědomili, že budeme-li chtít, nemusíme se spoléhat jenom na fantazii druhých, ale sami si doma můžeme uvařit takové pivo, na které zrovna budeme mít chuť. Stačilo jen chtít. A my jsme chtěli! Během několika let jsme uvařili desítky piv, svrchně i spodně kvašených, tradičních i experimentálních. Vaření piva se nám stalo vášní, skoro až nutností. V roce 2021 jsme pak usoudili, že je nejvyšší čas udělat další krok vpřed a začít vařit pivo pro širší veřejnost. Tak vznikl létající pivovar Kraft.

PIVA KRAFT

LAGER KRUHKOUPIT

Když papež Bonifác VIII. uspořádal konkurz na výběr nového malíře pro baziliku svatého Petra, zúčastnili se ho malíři z celé Itálie, mezi nimi i florentský rodák Giotto di Bondone. Papežovi vyslanci mistra požádali, aby předvedl své umění. Ten položil před sebe list papíru, namočil štětec a jediným tahem nakreslil obyčejný kruh, prostý, zato však dokonalý kruh, jakoby narýsovaný kružítkem. Tak se stal Giotto papežovým dvorním malířem. A právě Giottův kruh nás inspiroval k našemu ležáku. Chceme stylově čisté pivo, vyrobené výhradně z českého základního sladu a poloraného žateckého červeňáku, bez karamelových sladů a vysokoobsažných chmelů. Rádi bychom tak navázali na jednoduchý, avšak svým způsobem dokonalý recept, podle kterého vařili čeští sládkové světlý ležák v době průmyslové revoluce. Co bylo tehdy nutností, povyšujeme na svobodnou volbu. Kruh se uzavírá. Na zdraví!

Mango SaisonKOUPIT

Saison je pivní styl pocházející z francouzsky mluvící části Belgie a původně se vařil pro lidi pracující na polích a ve fabrikách, aby jím uhasili žízeň při práci. V těch dobách se saison vyráběl z těch nejlevnějších surovin a obsahoval minimální množství alkoholu. To aby se pracanti moc neopíjeli a jejich chlebodárce za něj neplatil víc, než je zdrávo. Náš saison se této tradici vymyká, ba dokonce jde proti ní. Je vyroben z českého humnového sladu a pšeničných a karamelových sladů z Německa; pro zvýraznění ovocných tónů, typických pro tento pivní styl, jsme do něj dále přidali mangové pyré a okořenili ho aromatickým chmelem Wolf. Z piva pro chudé jsme udělali pivo pro fajnšmekry, vyrobené z těch nejlepších surovin z Evropy a Asie. V Bibli se píše, že přijde den, kdy „mnozí poslední budou první.“ Tak přichází na řadu náš Mango Saison.

Kontakt

Martin Hanzlík

IČ: 68769539
DIČ: CZ8002174422
se sídlem: Na Neklance 1958/7, Praha 5, 150 00